;
Вівторок, 18 вересня 2018, 22:22
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися

Реєстрація користувача

Зареєструватися

Популярні

У Ніжині є старовинні вітряки та дерев’яні велосипеди

30 вересня у художньому відідлі Ніжинського краєзнавчого музею відкрито  виставка різбяра Сергія Святного, в честь 55-річчя від дня народження та 30-річчя творчої діяльності майстра.

Серед його робіт численні мініатюрін вироби: вітряки, велосипеди, самокати, стільці, шкатулки та інші цікаві вироби із дерева. Причому, майстер сам продемонстрував, що на дерев’яний велісопед може сісти такий дядько як він, і навіть проїхатися даним транспортним засобом.

Леонід Шаган про виставку майстра: «вироби можна не тільки потрогати, а й поскубти дерев’яного козла за борідку»

Колишній керівник управлінян культури НМР Леонід Шаган вітаючи ювіяляра сказав, що 55 – це ще не захід, але вже й не схід, а період, коли життя якраз в зеніті. Віні подарував Святному книгу «Путь к долголетию». «Іще велика подяка майстру, що його вироби можна не тільки потрогати – сказав Шаган - а йпоскубти дерев’яного козла за борідку, бо все не тільки красиво зроблено, а ще й цікаво». З цими словами він нахилився до дерев’яфного коня та продемонстував це наочно.

Директор Ніжинського училища культути Людмила Єрмольченко також прийшла привітати майстра,  і подякувала йому за вироби, які він подарував училищу. «Зараз дуже пополярна пісня «Лісапет», то я хочу сказати, що він у нас вже – підкреслила вона -  причому дерев’яний!».

Працівники музею згадали про європрограму «Модель 21», в якій брав участь Сергій Олексійович. Вони подарували майстру флешку для комп’ютера на цілих 16 Гб, і порадили зареєструватися в «Однокласниках» та «В контакті», аби спілкуватися з фанатами.  

Сергій Святний: «Хочу вибачитися перед людми, яких колись чимось образив, бо було всяке, і друзі пізнавалися в біді, бо життя – це і ямки, й болото, доводилось і підійматися і падати. А мої роботи – це не особисто моє досягнення, бо цим я зобов’язаний людям, які цінять мій труд».

Святний Сергій Олексійович народився 30 серпня 1958 р. у с. Селище Носівського району Чернігівської області. З 1997 р. – член національної спілки майстрів народного мистецтва України. У 1994 р. разом з Андрієм Однодворцем започаткував містечко майстрів у м. Ніжині під час проведення традиційного Покровського ярмарку.

Майстер говорить, що йому активно допомогають дружина Надія, син Олег та донька Ірина. Він має численні дипломи зі всесоюзних та міжнародних оглядів художньої творчості, учасник Ніжинського, Сорочинскього ярмарку, часто виставляє свої роботи у музеї «Пирогово».

У  художньому відідлі Ніжинського краєзнавчого музею виставка діє з 30 серпня по 10 жовтня 2013 року.

5 українських міст представлені у відповідній європрограмі «Модель 21». Першими українськими учасниками програми стали Прилуки та Ніжин. У Ніжині міська громада і влада спільно розробили проект «Згадай про Ніжин»: за кошти ЄС, надруковано листівки з видами Ніжина, тих його місць, де люблять відпочивати городяни. Мешканці міста розіслали ці листівки з нагоди Різдва і Нового року по всьому світу – і потім весь світ відповів Ніжину! А пізніше краєзнавці розробили нові туристичні маршрути («Ніжин – місто майстрів», «Таємниці Ніжина») – і до міста стали частіше приїжджати туристи.

 


Автор: Олеся Михайлова для Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Батькам ніжинських учнів пропонують доплачувати за шкільні сніданки

Задля економії “міських” коштів, ніжинські можновладці пропонують ввести батьківську доплату за харчування дітей у розмірі 10-30 %. Мова йде передусім про учнів початкових класів. За...

Працівники технологічного університету порахують пасажиропотік у Ніжині

Вартість проїзду у Ніжині не підвищили. Ціна 4,50. Перевізники пропонували 7,50 гривні.— Коли перевізники надали розрахунки, їхня ціна була непідйомна для населення, — каже Віктор...

Дві школи та садочок в Ніжині залишились без заміни вікон, хоча гроші на це були виділені

В минулому році дві школи та один дитячий садочок в Ніжині  залишилися без нових металопластикових вікон, хоча ще в березні 2017 року згідно  тендерної  документації міської ...  (Коментарів: 2)

Ніжин стане першим містом України, яке застосує новий підхід до енергоефективності

Цього тижня Ніжинська міська рада та ПРООН підписали Меморандум про співпрацю для підтримки розвитку енергетичного менеджменту та створення нових інвестиційних можливостей для енергосервісних...

На ніжинському «коопринку» запрацював сучасний павільйон для торгівлі м’ясом

Відучора, 17 липня, жителі Ніжина, місцеві фермери і підприємці мають нове місце зустрічі — на ніжинському «коопринку» запрацював сучасний павільйон для торгівлі м’ясом....