Колектив КП ВУКГ створив страйковий комітет

На комунальному підприємстві ВУКГ на сьогодні утворилася справжня криза. Працівники підприємства пішли на вимушений страйк.

У комунальників є дві вимоги до влади: виплата заробітної плати, яку вони не бачили вже сім місяців та недопущення до керівництва підприємства Валерія Білоножка.

Вчора зранку комунальники приїхали до міськвиконкому на своїх спец. машинах. З сьомої години ранку під стінами міськради вони хотіли поспілкуватись з керівництвом міста. Хотіли розказати їм про свої вимоги.

Безпосередньо в.о. міського голови Олег Кірсанов до людей не вийшов.

Тільки на десяту годину депутати зібрали земельну депутатську комісію, на яку запросили вукгевців та голову міста.

Робітники підприємства вже вкотре голосно намагались донести, що мають право отримати свої зароблені гроші. Також про те, що не довіряють В. Білоножку як керівнику, бо є свідками того, як він систематично розкрадав підприємство.

Олег Кірсанов звернувся до обурених комунальників та повідомив, що рішення суду, за яким В. Білоножко поновлений на роботі, обов’язкове до виконання. А щодо грошей, то обіцяє все зробити для того, щоб люди якомога скоріше отримали зароблене. Але коли це буде, точно сказати не може, бо залежить це від багатьох факторів.

Протягом кількох годин тривала перепалка між обуреними працівниками ВУКГ та владою міста. Так на розмовах засідання комісії і закінчилось. Бо депутатська комісія може лише виносити рекомендації для розгляду на сесії, і не більше того.

Керівник міста, в.о. міського голови Олег Кірсанов, єдиний з того зібрання, хто мав право і мусив прийняти остаточне рішення. На цей подвиг він не спромігся.

Так закінчилося засідання земельної комісії і шукачів правди запросили на наступну, комісію по законності.

По суті, це ті ж “горіхи” тільки з другою назвою. Але в цієї комісії ці “горіхи” ще й з ізюмом. Справа в тому, що головою комісії з етики та законності (справжня назва дуже довга) є депутат Юрій Коростиленко.

Ю. Коростиленко одразу показав усім бумагу, за якою він, як депутат чомусь представляє інтереси В. Білоножка. Це така нова послуга від депутатів НМР.

І далі пан Коростиленко на засіданні депутатської комісії, в досить агресивній манері, став відстоювати права свого клієнта. Правда, часом намагався себе стримувати.

Працівники продовжували стверджувати, що не допустять В. Білоножка на підприємство, бо якщо і прийдуть кошти на їх зарплату, він обов’язково їх вкраде.

Депутати, що стали на бік людей, нагадали зібранню про сумну долю виділених на сесії 99 тисяч гривень для цього підприємства. Гроші тут же були перераховані на рахунок якогось ФОП. Звідти перераховані ще на якісь рахунки, а сам ФОП ліквідувався. Тобто, стверджували депутати, 99 тисяч бюджетних коштів просто нахабно вкрали.

Валерія Білоножка відновлюють на посаді за рішенням суду, це обов’язково. Але керівництво міста, власне сам Олег Кірсанов, за настирними рекомендаціями відомої депутатської групи, збирається дозволити йому керувати підприємством.

При тому, що відомо, по факту розкрадання майна підприємства ВУКГ, правоохоронними органами відкрито кримінальне провадження, в якому Валерій Білононожко поки що проходить як свідок. Але це поки що.

Навіщо пхати до керування стратегічним комунальним підприємством людину з доволі низькими професійними якостями? Особу, яка не сьогодні так завтра постане перед судом за розкрадання цього ж підприємства?

Група депутатів має паралельний бізнес з комунальним підприємством ВУКГ. Тобто, ці депутати претендують на ті ж самі види робіт, які весь час виконувало ВУКГ, і звісно, вони ж претендують і на частку грошей з місцевого бюджету.

До останнього часу інтереси депутатів і підприємства мирно співіснували. Точніше, як співіснували? Депутати за попередніми домовленостями вигравали конкурси на проведення робіт, отримували бюджетні кошти, часом, не зовсім законними методами, а комунальне підприємство “загибалось”, працівники не отримували зарплати.

У всякому випадку, депутатську групу це більш, ніж влаштовувало, адже таким чином, вони і збагачувались за рахунок бюджету і знищували основного конкурента.

Але чотири місяці тому, керівником підприємства, після звільнення Білоножка, стає Анатолій Походня, теж депутат. Особистість, прямо скажемо, не ангельська.

В ході судових справ з колишнім міським головою М. Приходьком стало відомо, що він особисто приймав участь у злочинних схемах передачі хабарів. І це далеко не всі питання до депутата, який пройшов до міськради за списками Партії Зелених і одним з перших подався до лав провладної Партії Регіонів.

Але зараз працівники ВУКГ стверджують, що з приходом до керівництва Анатолія Походні у підприємства з’явився шанс на майбутнє. Він одразу представив план розвитку підприємства, розробив стратегію надходжень коштів.

І головне, підприємство знову в конкурсах отримало замовлення на основні види робіт, які являлись останнім часом головним джерелом доходів депутатів відомої групи “Откат”. Це, звісно, народна назва цього депутатського угрупування.

І депутати перейшли до активних дій. За їх стратегією, керівником підприємства треба поставити керовану ляльку з ватою в голові, щоб вона мало що тямила в цьому підприємстві, а виконувала лише їх накази.

Таким чином, вони отримують повний контроль над фінансовими потоками, які спрямовуються на благоустрій міста. А це мільйони гривень. За таких умов їм навіть не потрібно розвалювати підприємство. Бо закиди до тих “откатчиків” часто лунають в пресі. Навпаки, Юрій Хоменко на комісії сказав зворушливу промову про те, що він змінився і тепер всі сили докладе для розвитку цього підприємства. Тепер ВУКГ не заважає депутатам-підприємцям, це при умові Білоножка на посаді керівника. Їх, наприклад, цілком влаштує схема, коли конкурс виграє ВУКГ, а вони долучаться на субпідряд.

Сьогодні зранку всі працівники КП ВУКГ вийшли на подвір’я підприємства в знак протесту такого ставлення до них. Бо сьогодні їм мали представити нового-старого керівника. Але вони до актового залу не пішли, залишились стояти на вулиці.

Щоб загнати бунтарів у стійло, де на думку “Отката” і є їх місце, на підприємство приїхав в.о. міського голови О. Кірсанов у супроводі Ю. Хоменка, депутати І. Пучка, С. Дзюба. Сам В. Білоножко під щільною опікою Ю. Коростиленка.

Взагалі, Білоножко ходив по підприємству немов мумія, мовчки лупав очима. За нього все казав, писав і говорив Ю. Коростиленко. Працівники сміялись: “Не приходячи до тями, керівником ВУКГ став Валерій Білоножко” — підказували варіанти заголовків журналістам.

З іншого боку підтримати колектив комунального підприємства приїхали депутати В. Кубрак, С. Пархоменко, М. Ступак також з колективом був і А. Походня.

Депутатська група підтримки Білоножка разом з очільником міста після приїзду журналістів одразу дременули в невідомому напрямку.

Комунальники, після від’їзду товкачів, зібрались в адмінприміщенні та організували страйком. Про організацію страйкому вони повідомили керівництво міста та начальника Управління комунальним господарством.

"Уездные новости"